Podajnik na papier

Podajnik na papier

Papier toaletowy stanowi tuż obok mydła i bieżącej wody jeden z podstawowych elementów higienicznych w każdej łazience. Aby dodatkowo zwiększyć wygodę jego użytkowania oraz zabezpieczyć go przed zabrudzeniem i zamoczeniem, warto wykorzystać przemyślany podajnik na papier toaletowy. Jego zastosowanie jest niezbędne zarówno w przestrzeni domowej, jak i publicznej, gdzie każdego dnia z łazienek korzystają tysiące osób. Na co zwrócić uwagę wybierając dozownik na papier toaletowy? Sprawdź.

Podajnik na papier toaletowy w rolkach

Jednym z najczęściej spotykanych dozowników na papier toaletowy jest produkt obsługujący klasyczne rolki. Wybór ten jest równie popularny w domach, jak w przestrzeni publicznej. Ważne jest jednak zwrócenie uwagi na natężenie ruchu w łazience, aby wielkość rolek była dopasowana do potrzeb danego miejsca. W sprzedaży znajdziemy zarówno podajnik na papier klasycznych wymiarów, jak i w dużej rolce Jumbo. Ciekawym rozwiązaniem są także dozowniki podwójne, które umożliwiają pozostawienie w kabinie toalety zapasu na wypadek kończącej się rolki papieru. Rozwiązanie to jest szczególnie cenne w łazienkach o wysokim natężeniu ruchu, gdzie personel sprzątający może nie wyrabiać się z regularną wymianą rolek papieru toaletowego. Wśród pojemników na dwie rolki papieru można znaleźć dodatkowo dozowniki automatyczne, które samodzielnie wymieniają rolki, kiedy na pierwszej z nich zabraknie papieru.

Podajnik na papier toaletowy w składkach

Jednym z najnowszych, a zarazem najnowocześniejszych rozwiązań jest podajnik na papier w składkach, który wyróżnia się dużą wydajnością oraz wysokim poziomem higieny. Jedna składka często okazuje się wystarczająca dla gości, dzięki czemu zużycie papieru jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku tradycyjnych rolek. Dodatkowo rozwiązanie to stoi na straży wysokiego poziomu higieny, ponieważ każdy użytkownik ma kontakt jedynie z aktualnie pobieranym odcinkiem papieru, co pozwala zminimalizować ryzyko krzyżowych zakażeń bakteryjnych. Papier toaletowy w składkach uchodzi również za bardziej elegancki, dlatego jest chętnie wykorzystywany w miejscach o podwyższonym standardzie, np. w łazienkach luksusowych restauracji, salonach SPA, nowoczesnych biurowcach oraz lotniskach.

Z czego wykonany jest podajnik na papier?

Dostępne w sprzedaży profesjonalne dozowniki na papier toaletowy wykonane są z odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz rdzę materiałów. W roli tej doskonale sprawdza się tworzywo ABS oraz stal nierdzewna pokryta specjalną powłoką zmniejszającą widoczność odcisków palców. Zaokrąglone krawędzie dozowników w uniwersalnych kolorach doskonale wpisują się w aranżację każdej łazienki oraz są praktyczne w obsłudze i wymianie wkładów. Na wyjątkową uwagę zasługują też urządzenia z przezroczystą szybką, przez którą łatwo można ocenić ilość papieru, jaka pozostała jeszcze w dozowniku. Ważnym elementem podajników na papier jest również zamykany na kluczyk zamek, który pozwala chronić urządzenie przed aktami wandalizmu. Dzięki temu dozownik jest bezpieczny w takich miejscach jak np. dworce, lotniska, szkoły oraz toalety publiczne.

14

No Responses

Write a response