Składanie serwetek papierowych

Składanie serwetek papierowych

Eleganckie nakrycie stołu to ważny element każdej uroczystości rodzinnej lub formalnej. Warto więc zadbać nie tylko o polerowanie zastawy stołowej, ale również schludne nakrycie miejsca posiłku. Dla urozmaicenia wyglądu stołu można pokusić się o składanie serwetek papierowych w praktyczne, a zarazem eleganckie kieszonki na sztućce lub ozdobne motywy. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Składanie serwetek papierowych – dlaczego warto?

Serwetki papierowe wykorzystywane są na niemalże każdej imprezie domowej. Co ciekawe, ze względu na szeroki wybór, wiele wzorów, kolorów oraz stopni chłonności są również coraz chętniej wybierane przez restauratorów. Fakt ten wynika z ich niskiego kosztu oraz jednorazowego użycia, co pozwala utrzymać wysokie standardy higieniczne. Pranie i prasowanie bawełnianych serwet wymaga więcej czasu oraz generuje dodatkowe koszty, dlatego składanie serwetek papierowych na stoliki stało się bardziej opłacalne. Dodatkowo każdy, kto choć raz zajmował się przygotowywaniem serwetek na stół wie, że modele papierowe o wiele łatwiej złożyć od serwet bawełnianych.

Składanie serwetek papierowych – wzory

W składaniu serwetek papierowych ogranicza nas jedynie wyobraźnia, jednak istnieje wiele gotowych wzorów, które zostały przetestowane w praktyce. W Internecie można znaleźć wiele filmików instruktażowych, które krok po kroku prezentują składanie serwetek papierowych, dzięki czemu można szybko nauczyć się tej sztuki. Wśród najczęściej wybieranych wzorów zarówno w gronie restauratorów, jak i na użytek domowy znajdują się:

  • kieszonki na sztućce, które z powodzeniem zastępują bawełniane sakiewki, co pozwala ograniczyć koszty,
  • rozeta – idealna na wesela, komunie, chrzty i roczki, ponieważ jej złożenie zajmuje niewiele czasu,
  • wachlarz – złożenie zajmuje niewiele czasu, a uzyskany efekt pasuje do każdej sytuacji,
  • choinka i gwiazda betlejemska idealne na święta Bożego Narodzenia,
  • kwiat lotosu, którego złożenie jest bardziej czasochłonne, dlatego wybierany jest na luksusowe przyjęcia i kolacje.
14

No Responses

Write a response